Kulüpten gelen bilgiler doğrultusunda, son olarak Galatasaray' da forma giyen 23 yaşındaki basketbolcu ile3 senelik mukavele imzalandığı ifade edildi.

İmza törenine katılan Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör, genç oyuncunun hem savunma hem de hücum alanında etkili olacağını düşündüklerini belirterek, "Türk kadın basketbolunun geleceği olan sporcuları transfer etmeye devam etmekteyiz bu konuda ısrarcıyız. Cansu, kendine güvenen ve kendini geliştirmeye açık bir oyuncu. Kulübümüze geldikten sonra basketbolunu daha da ileri götüreceğine ve takımımıza fayda sağlamak adınaazim ve istek ile çalışacağına inanıyoruz. Kendisine sağlıklı ve başarılı bir yıl dileriz." ifadelerini kullandı.

Basketbol oyuncusu Cansu Köksal ise geçtiğimiz sezonda Türkiye Kupası, Kadınlar Basketbol Ligi ile FIBA Avrupa Kupası' nda şampiyonluğa erişen Yakın Doğu Üniversitesi' nde başarıların devam etmesine katkı sağlamak istediğini ifade etti.

TRANSFERİNİN GERÇEKLEŞMESİNDEN DOLAYI ÇOK MUTLU 

Yakın Doğu Üniversitesi' nin formasını terletecek olmaktan ötürü memnuniyetini dile getiren 1,87 metre boyundaki hem forvet hattında hem savunmada oynayabilen , şunları kaydetti:

Yakın Doğu Üniversitesi, her oyuncunun formasını giymek istediği örnek bir kulüp. Çünkü burada oyunculara gerçek anlamda değer veriliyor.