Yabancı Oyuncu Kuralına Devam Kararı

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, mevcut yabancı kuralını desteklediklerini belirterek ve kuralda yerli teşviği konusunda bir değişiklikte bulunulmasında gerektiğini söyledi.

Yabancı Oyuncu Kuralına Devam Kararı

Başkan Orman, Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklama yaparak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

"TFF İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Gündemi yoğun olan toplantının ardından Başkan Orman, çok verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Başlıca olarak 1 Haziran'da TFF'nin olağan seçimi var. Tüm kulüpler olarak kendi aramızda istişare ettik, buna da devam edeceğiz. İkinci olarak yabancı sınırını konuştuk. Fikrimiz 2019-2020'ye kadar sistemin aynı şekilde devam etmesi yönünde. Ancak yerli oyuncu teşviği sistemini TFF ile görüşeceğiz. Bu mevcut sistemin devamını düşünüyor birçok kulübümüz. 2 veya 3 kulübümüz de bu yabancı sınırının kademeli olarak 8'e düşmesini istiyor. Özellikle büyük kulüplerimiz de dahil olmak üzere, bizler ise yabancı sınırının aynı şekilde devam etmesini, yerli oyuncu oynatma teşviğinin artması ve buna göre ücret ödenmesi konusunda karar bildirdik." ifadelerini kullandı.

TFF BAŞKANLIĞI

TFF Başkanlığı ile ilgili bir isim ortaya atılıp atılmadığıyla ilgili soruyu Fikret Orman, "Böyle bir konuşma geçmedi. Sadece bizim TFF'den beklentilerimiz neler, nasıl bir federasyonun bizi yönetmesi lazım, beklentilerimiz neler onları konuştuk. Artık Süper Lig'in ayrı bir marka olarak dünyada pazarlanması gerektiğini ifade ettik. Kulüpler Birliği aday çıkartma makamı değil" diyerek cevapladı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR