Beşiktaş'ın geçen sezonki şampiyonluğunda çok büyük katkısı olan ve ligde attığı 26 golle sezonu aynı zamanda gol kralı olarak da tamamlayan Mario Gomez'le ilgili şu anki kulübü Wolfsburg'dan açıklama geldi.
 
"AYRILACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"
 
Alman Kicker'e konuşan sportif direktör Olaf Rebbe, "Mario geçen sezon kulübümüzün Avrupa kupalarına gidemeyecek olduğunu bile bile bizle sözleşme imzaladı. Bu onun kulübüne ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor. Ayrılacağını sanmıyorum. Umarım böyle bir şey olmaz" dedi.
 
Bu sezon ligde 24 maçta 9 gol atan Mario Gomez'in takımıyla 2019 Haziranı'na kadar sözleşmesi bulunuyor.

BEŞİKTAŞ ESKİ FUTBOLCUSUNU GERİ İSTİYOR

Ara transfer döneminde istediği forveti alamayan Beşiktaş yönetiminin yeni sezon için Mario Gomez’le her konuda anlaştığı iddia edilmişti. Alman forvet yıllık 3.5 milyon euro alacağı dahi gündeme gelmişti.

Siyah beyazlı yöneticiler kapalı kapılan ardında, "Bu dakikadan sonra ancak kiralama bedeli ödenmeden ve 6 aylığına 500 bin euro'yu geçmeyecek şekilde maç başı ücretlere razı olacak bir forvet bulursak kiralayacağız. Daha yüksek bedelli bir oyuncu arayışına girmeyeceğiz, çünkü Mario Gomez gelecek sezon Beşiktaş forması giymeyi kabul etti" ifadesini kullanmışlardı.

İddialara göre siyah-beyazlılar Wolfsburg'a 1.2 milyon euro bonservis bedeli ödeyecekti. Sözleşmesi 2+1+1 yıllık olacak Alman oyuncu, 3.5 milyon euro garanti para alacak.
Sözleşmesinde şampiyonluk, Devler ligi ve gol primleri yer alacak.

İkinci yılın sonunda 30 resmi maç 15 golle oynarsa 3'üncü yıl sözleşmesi aynı şartlarda uzayacaktı.

20 maç ve 10 golde ise maaşı 2.5 milyon euro'ya düşecekti.

4'üncü yılda ise 30 resmi maç 15 gol barajında bu kez rakam 2.5 milyon euro olacaktı.

Kaynak: Sampiy10