Galatasaray'da en çok merak edilen konulardan biri de Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'in yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağı oldu. 

Ortaya atılan iddialara göre Hırvat teknik adam Igor Tudor'un Wesley Sneijder'i kadroda görmek istemediği söylemleri medyada yer alıyordu.

Sarı Kırmızılı takımın Başkan Dursun Özbek de bu konu ile ilgili kesin bir açıklama dile getirmemişti. 

KAMPA KATILMAYACAK

Bein Sports'un gerçekleştirmiş olduğu habere göre Sarı Kırmızılı yönetimin Sneijder konusundaki belirsizliği sonunda son buldu. Hollandalı yıldız futbolcunun Sarı Kırmızılı takımda ayrılmak istediği ortaya çıktı. Bu karara göre Wesley Sneijder, Sarı Kırmızlı takımın Slovakya kampında yer almayacak.

Aslan Sneijder'in yerine 10 numara transferi olarak Shalke04'te oynayan Yevhen Konoplyanka ile görüşmelere başladı. Sneijder'in gitmesi halinde Ukranyalı oyuncu transfer edilecek ve 10 numaralı formayı giyecek. Böylece Sarı Kırmızılı takım transferdeki 10 numara boşluğunu doldurmuş olacak. Ayrıca Konoplyanka'nın Galatasaray'a gelmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Alman ekibi Shalke04'te fazla forma şansı bulamayan Ukranyalı oyuncu Sarı Kırmızılı takımın teklifine sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.