Futbol hayatına Kartal’da başlayıp 2002 yılında Sarı Lacivertli takıma transfer olan deneyimli filebekçi Volkan Demirel, 15 senedir bu yana Fenerbahçe’nin formasını terletiyor.

Fenerbahçe’de unutulmaz maçlara imza atan ve bir süredir takım kaptanı olan Volkan Demirel, Sarı Lacivertli takımın 2 senelik sözleşmesini kabul etti.

''FUTBOL HAYATIMA BURADA SON VERMEK İSTİYORUM'' 

''Sarı Lacivertli takımın Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin 15 yıllık kalecisi Volkan Demirel’e 1+1 senelik sözleşme teklif etti. Volkan Demirel’de bu karar sonrası duygularını yöneticiler ile şu şekilde paylaştı: Ben Fenerbahçe’den ve sizlerden hiçbir Mevla talep etmiyorum. Alacağım ücretin kararını da sizlere bırakıyorum. Ben Sarı Lacivertli kulübe çok büyük şeyler borçluyum. Futbol hayatıma burada son vermek istiyorum. Tüm şartlarınıza evet diyorum. Fenerbahçe’den ekstra olarak hiçbir şey talep etmiyorum. 2 yıl daha burada olacağımdan dolayı çok mutluyum.'' dedi.

Diğer yandan Fenerbahçe transfer çalışmalarına hız verdi. Kanarya Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici gibi isimleri açıkladı. Fenerbahçe, bu transfer ile yeni döneme iyi bir başlangıç yapıp şampiyon olmak için çalışacak.