Sarı Kırmızılılar, önceki sezon büyük sıkıntı yaşamış olduğu defans bölgesine aramış olduğu oyuncuyu sonunda buldu. Sarı Kırmızılı yönetim, İtalya’nın Napoli takımında oynamış olan Rumen futbolcu Vlad Chiriches’i uzun süredir transfer etmek istiyordu.

NAPOLİ İLE ANLAŞMAYA VARILDI

Napoli takımının bonservis fiyatında indirim yapması sonucu her iki kulüp arasında 5 milyon Euro fiyatında anlaşmaya varıldı.

OYUNCUYA VERİLECEK RAKAM BELLİ OLDU

Sarı Kırmızılı takım daha önce futbolcu ile prensipte anlaşma sağlamış ve defans oyuncusuna 2.5 Milyon Euro vermeyi kabul etmişti. Sarı Kırmızılı takımın hocası Igor Tudor'un Rumen futbolcu Vlad Chiriches’i takımda çok görmek istiyordu. Napoli’de 15 karşılaşmaya çıkan Rumen futbolcu temsilcimiz Beşiktaş’a karşı da Şampiyonlar Ligi’nde forma giymişti. Romanya Milli Takımında da oynayan 27 yaşındaki defans oyuncusu, geçen yaz Avrupa Şampiyonası'nda da ilk 11'de sahaya çıkmış ve göstermiş olduğu futbol ile tüm dikkatleri üstüne çekmişti. 

Aslan’ın yeni transferi Vlad Chiriches, Sarı Kırmızılı takımın yeni Popescu'su olmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Marsilya'da kiralık olarak top oynayan Gomis'i transfer etmek için de yoğun mesai harcıyor.