Monaco’ya elenip Şampiyonlar Ligi hayallerini bir başka bahara bırakan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın artık kredisi tamamen tükenirken, kulüp ile teknik adam arasında adeta bir satranç oyunu başladı.
 
Pereira’nın ekibiyle birlikte 4 milyon Euro civarındaki tazminatını ödemek istemeyen Sarı- Lacivertliler’de bir yandan da yeni teknik adam arayışları başlarken, Pereira da aynı şekilde yaz boyunca takım aramış fakat bulamamıştı. Kesinlikle istifa etmeyi düşünmeyen Portekizli teknik adam, yardımcılarına bu konuyla ilgili dert yandı.
 
"ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇALIŞACAĞIM" 
 
Eleştirilerin odağındaki isim olan Pereira, yardımcılarına içini dökerken, “Kamuoyunda benimle ilgili oluşan algı kesinlikle doğru değil. Ben geldiğim ilk günden beri elimden gelen her şeyi yapıyorum. Sürekli çalışıyorum.
 
Gecemi gündüzümü işime veriyorum. Monaco maçına da iyi hazırlanmıştık. Yapılan hatalar benim suçum değil. Ben üstüme düşen görevi yerine getiriyorum. Bu yüzden de kesinlikle istifa etmeyi düşünmüyorum.
 
Takımı şampiyon yapmak için çalışmaya devam edeceğim. Yönetim beni göndermedikçe ben var gücümle çalışacağım” ifadelerini kullandı.
 
Pereira ayrıca Monaco mağlubiyetinin sorumlusu olarak oyuncuları görürken, daha önce birçok kez yaptığı gibi yine futbolcuları suçladı.
 
HAREKETLİ HAFTALAR BAŞLIYOR
 
Uzun süredir sancılı günler geçiren Fenerbahçe’de yeni başlayacak haftanın oldukça kritik gelişmelere sahne olması bekleniyor.
 
Vitor Pereira’yı göndermek için ince hesaplar yapan Sarı- Lacivertli yönetim bu haftayı oldukça hareketli geçirecek. Bu dönemde ya her şey göze alınıp Pereira ile yollar ayrılıp yeni hoca bulunacak ya da mali açıdan krize girmemek için istemeyerek de olsa Portekizli hoca ile yola devam edilecek.