TFF 1. Lig'den Süper Lig'e çıkan Sivasspor transfer çalışmalarına başladı.Kadroya alınacak yeni takviyeler konusunda titiz davranan Sivasspor, yerli oyuncu görüşmelerini tüm hızıyla devam ettiriyor. Sivasspor daha önce de gündemine aldığı Veli Kavlak için kulübü Siyah Beyazlılar ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı. Kırmızı beyazlılar başarılı orta saha oyuncusunu kiralama formülüne gidecek.

SAMET AYBABA VELİ KAVLAK'TA ISRAR EDİYOR

Almanya’da tedavisini sürdüren 28 yaşındaki Veli Kavlak, önümüzdeki sezona bomba gibi girmeye planlıyor. Sivasspor, Veli Kavlak ile temaslarını sürdürürken, her gelişmenin olumlu gittiğini, belirtti. Veli Kavlak'ın Sivasspor’da düzenli oynayıp kendini göstermek istediği ortaya çıkarken, bu transferde teknik hoca Samet Aybaba'nın da çok ısrarcı olduğu belirtildi.  

SİVASSPOR'UN DİĞER HEDEFİ: ''KWUKE''

Diğer yandan, Sivasspor sezon bitiminden bu yana gündimine Çaykur Rizespor'da top oynayan Kwuke'yi almıştı. Rizespor'un bu sene küme düşmesi Sivasspor'un elini güçlendirdi. TFF 1 .Lig'de oynamaya yaklaşmayan Kwuke'nin Sivasspor'a kiralanması bekleniyor. Bu transfer görüşmesinin kısa bir zaman içerisinde açıklanması bekleniyor. Ayrıca Veli ve Kwuke transferlerinin önümüzdeki günlerde kesin olarak açıklanması bekleniyor.