İran'ın İstiklal takımı, Fatih Terim'le görüşmelere başladığını duyurdu. Kulüp temsilcisi Emir Sultani, Fatih Terim'le İstanbul'da buluşarak teknik direktörlük görevi için kendisine resmi teklif yaptıklarını açıkladı.

Sultani, Fatih Terim'in taleplerini İstiklal Spor Kulübü Üst Yöneticisi Rıza İftikari'ye ilettiklerini ve son kararın verilmesi için kulüp yetkilileriyle görüşeceklerini açıkladı.

Fatih Terim'in Türkiye'de büyük bir şöhrete sahip olduğunu belirten Sultani, " Fatih Terim, şüphesiz dünyanın en iyi Müslüman teknik direktörlerinden. Fatih Terim gibi önemli bir teknik direktörün İran futbolunda yer alması, hem teknik hem ekonomik olarak ülke futboluna çok büyük katkı sağlayacak." cümlelerini kullandı.

Emir Sultani, Fatih Terim için yüksek rakam ödemeyi göze aldıklarını belirterek, "Bu parayı, tanıtım gelirleri ve başta Galatasaray olmak üzere Türk takımlarıyla yapılacak hazırlık karşılaşmalarında elde edilecek gelirler sayesinde karşılayacağız." diye konuştu.

FATİH TERİM 4 MİLYON EURO GARANTİ PARA İSTİYOR

Fatih Terim'in teklife sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. Fatih Terim senelik 4 milyon euro istediği öğrenildi. Ayrıca eğer gelecek sezonda takımda kalırsa bu ücreti 6 milyon euro olarak belirledi.