Gremio Başkanı Genilson da Rocha, yaptığı açıklamalarda, ”Rodrigo kontroller için Real Madrid’de bulunuyor. Herhangi bir aksilik çıkmazsa Real Madrid ile 6 senelik sözleşme imzalayacak” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Real Madrid'in Fransız forveti Karim Benzema kulübüyle olan sözleşmesini uzatıyor.

2009 yazı döneminde transfer olduğu Real Madrid'de başarılı bir kariyeri geride bırakmış olan yıldız ve 3 Şampiyonlar Ligi zaferi yaşamış olan Karim Benzema'nın İspanya serüveni en az dört sezon daha sürecek.

GALATASARAY KADROSUNA KATMAK İSTEMİŞTİ

Sarı kırmızılı ekip, Real Madrid'in Fransız kulesi Karim Benzema'yı satın alma ya da  kiralama seçeneğimi kullanacak. Yıldız oyuncu önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelip sözleşme imzalayacağı iddia edilmişti.

Spor Toto Süper Lig'de son iki sezon şampiyonluk hayallerine tuturamayan sarı kırmızılı ekip  Real Madrid'in Fransız kulesi Karim Benzema'yı kadrosuna katmak için girişimlerde bulunmuştu

REAL MADRİD ŞAMPİYON LİGİ ŞAMPİYONU OLMUŞTU

Geçen sezonda İspanyol ekibi Real Madrid’de Şampiyonlar Ligi zaferi yaşayan Zidane, bu kez de İtalyan temsilcisi Juventus’u yenerek ikinci zaferine ulaştı. Zidane 1, senelik teknik direktörlük kariyerinde 2 Şampiyonlar Ligi kupası almıştı.