'VAR'ın İçerisindeki Konuşmalar Şeffaf Bir Şekilde Açıklansın"

Bursaspor’un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'VAR'ın İçerisindeki Konuşmalar Şeffaf Bir Şekilde Açıklansın

Bursaspor’un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu zorlu iki haftada futbolculara çok fazla baskı altına sokmak istemediğini ifade eden Üzülmez, "Kırılma haftası olarak önümüzdeki iki haftayı gösterip oyuncuları çok da baskı içerisine sokmak istemiyorum. Bu iki maçta direkt rakiplerimizle oynayacağız ama kazanırsak da kaybedersek de hiçbir şey bitmeyecek. Bazen arkadan gelmek, önde gitmekten daha avantajlı olabilir. Sonlara doğru bu avantajı lehimize de çevirebiliriz. O anlamda daha sonraki Altay ve Ümraniye maçları da çok kolay değil.Şu anda en önemli maç, Adana Demirspor karşılaşması. Ona en iyi şekilde hazırlandık. Hafta hafta bakıyoruz.Ama son 6 haftalık süre içerisinde çok daha sağlıklı yorum yapabilirim. Bu sezon şampiyonluk baremi65 puan bile olabilir diye tahmin ediyorum. İlerleyen haftaalrda zorluk seviyesi yüksek maçlar var. Belki de son 10 sezonun en düşük puan ortalaması olabilir" açıklamalarında bulundu.

Adana Demirspor mücadelesinde bu sezon ilk kez bir Süper Lig hakeminin atandığının aktarılmasının üzerine Üzülmez, sözlerini şöyle açıkladı: "Olması gereken bir atama oldu çünkü iki tane büyük camia oynuyor. Hedefler belli. Osmanlıspor'un teknik direktörü İsmet hoca bizim maçtan sonra bir serzenişte bulundu. Hakemler, hakkaniyet neyse onu en iyi şekilde adaletli bir şekilde versin. Hakem demek hakim demek, adalet demek. Adaleti iki takıma da doğru şekilde dağıtması gerektiğini düşünüyorum. Bursaspor taraftarı da bunu ister. Menemen maçında da Seleznov'a yapılan bir penaltı vardı. Bunu hakem kurullarında videoda gösterip de 'Şuna nasıl penaltı verilmedi?' denildiğini de biliyorum. Osmanlıspor lehine Diarra'nın pozisyonuna penaltı verilebilirdi. Keşke lehimize de aleyhimize de hakem hataları olmasa. Camiaların hedefleri belli. Hak eden en iyi şekilde futbolunu oynasın ve hedefe gitsin. Bu haftaki hakemimizin Süper Lig hakemi olduğunu düşünürsek, tecrübeli bir şekilde sağlıklı bir şekilde maç yöneteceğine yürekten inanıyorum. İnşallah hakem hatalarının ön plana çıkmadığı bir maç olur.Sadece futbolun içerisindeki futbolun güzelliklerin çıktığı, güzel bir müsabaka olmasını istiyorum. 'VAR' ilk geldiğinde olumlu yaklaşmıştım, ama zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Bununla ilgili çok konuşan var. Onu iyi kullanırsak hataları ortadan kaldırabiliriz. Bazen 'VAR'a da gidilmiyor. 'VAR'ın içerisindeki konuşmalar şeffaf bir şekilde açıklansın. Sonuçta futbolun diliyle konuşuyorlar. Biz de duyalım. Bu neden gizli oluyor? Gizli olduğu zaman tehlikelidir. Konuşmalar da açıklansın. 1-2 ülke açıklamış, biz de açıklayalım şeffaf olalım." İfadelerinde bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz