Gazetede yer alan haberde; sezonun tamamlanmasıyla birlikte futbol hayatına nokta koyan Dirk Kuyt’ın yerine düşünülen adaylar arasında Robin van Persie’ye de yer verildi.

TRANSFER İHTİMALİ DÜŞÜK

Takımın tecrübeli futbolcu ihtiyacını giderebilecek isimlerden birinin van Persie olabileceği değerlendirmesinde bulunan De Telegraaf, buna karşın Feyenoord'un transferi gerçekleştirme ihtimalini düşük olarak gösterdi.

Van Persie, futbol hayatına başladığı Feyenoord'un 3 sezon formasını giymişti.

Diğer yandan Fenerbahçe transfer çalışmalarına son hızda devam ediyor. Geçen sezon Spor Toto Süper Lig’i 3.sırada bitiren Sarı Lacivertli takım istediği başarıyı elde edememişti. Bu sezon şampiyon olmak isteyen kanarya Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici gibi transferleri İstanbul’a getirerek renklerine bağladı. Ayrıca Sarı Lacivertli takımdan sezon sonu ayrılan ve Hollanda Milli Takımı ile anlaşan Dick Advocaat’ın yerine de gelecek olan teknik direktör belli oldu.

Advocaat’ın takımdan ayrılmasından sonra Konyaspor’da teknik hocalık yapan başarılı çalıştırıcı Aykut Kocaman ile anlaşıldı. Transfer çalışmalarını son sürat devam ettiren Kanaryanın ileriki günlerde bu transferleri resmiyete dökmesi bekleniyor.