Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldız oyuncu Robin van Persie'ye İngiltere Liginden teklif olduğu ortaya çıktı.  Premier Lig takımlarından Crystal Palace Van Persie'ye talip oldu.

VAN PERSİE İNGİLTERE LİGİNE DÖNMEK İSTİYOR 

İngiltere basınında yer verilen haberlere göre, Hollandalı yıldız oyuncu Robin Van Persie Arsenal ve Manchester United'da top oynadıktan sonra Türkiye'ye transfer olmuştu. Yıldız oyuncuya gelen teklifi değerlendirmeye aldığı ve tekrardan İngiltere Ligine dönmek istediği bilgisine yer verildi.  
Crystal Palace'ın yeni menajeri Frank De Boer, yeni sezon için kadrosunda Van Persi'ye görmek istiyor.

İki sezon önce Manchster United'da takımında top koşturan Hollandalı yıldız futbolcu Van Persie burada 18 gol atma başarısı göstermişti. Daha sonra Kırmızı Şeytanlarda forma şansı bulmakta zorluk çekince Fenerbahçe'ye transfer olmuştu. Sarı Lacivertli takımda istediği performansı sergileyemeyen ve taraftarın büyük tepkisini toplayan Van Persie İngiltere ekibi Crystal Palace'tan gelen teklife sıcak baktığı belirtildi. 

Sarı Lacivertli takım oyuncunun yüksek maaşından dolayı bu oyuncuyu satmak ve yerine transfer yapmak istiyor. Bu yüzden dolayı Sarı Lacivertli kulübünde bu transfere onay vermesi bekleniyor.