Fenerbahçe’de gelecek sezonun kadro çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sezon sonunda Van der Wiel'i satacak olan sarı-lacivertliler, gelecek bonservis bedeliyle Deportivo'nun sağ beki Juanfran Moreno'yu kadroya katacak.
 
Kanarya'nın, cazip bir teklifle kapısını çaldığı 29 yaşındaki İspanyol savunmacıyla prensipte anlaştığı kaydedildi.
 
Juanfran ile söz kesen F.Bahçe, Deportivo ile de görüşmelere başladı. İspanyol kulübü, tecrübeli sağ bek için 3.5 milyon Euro bonservis bedeli istiyor. Fener'de ise hedef, Wiel'in satışından elde edilecek gelirle Juanfran'ı kadroya katmak. İspanyol oyuncunun, takım arkadaşı Emre Çolak'tan da F.Bahçe'yle ilgili bilgi aldığı belirtildi.

Aleix Vidal'in sezonu kapatması sonrası Barcelona için adı geçen Juanfran Moreno'nun bonservisinin 2 milyon euro civarında olduğu ve bu rakamın Fenerbahçe'nin FFP kısıtı nedeniyle sıkıntı yaratmayacağı kaydedildi. Juanfran'ın bonservisinin olduğu Watford kulübünün de oyuncuyu satmaya sıcak baktığı ifade edildi.

Bu sezon Deportivo'nun en çok forma giyen oyuncusu olan Juanfran, kariyerinde daha önce Getafe, Villarreal, Real Madrid gibi kulüplerin altyaplarında oynadıktan sonjra Betis, Watford ve son olarak Deportivo'da oynadı. Juanfran, bu sezon 29 resmi maçta 6 asist yaptı.

Kaynak:skorer