Fenerbahçe, transfer sezonunda Trabzonspor’dan serbest kalan Mehmet Ekici’ye imza attırarak çalışmalara başlamıştı. Sarı Lacivertli yönetim, transfer için çalışmalarına tüm hızda sürdürüyor. Sarı Lacivertli takımın ikinci bombası Lyon’da oynayan 31 yaşındaki Fransız futbolcu Mathieu Valbuena olacak. Fransız futbolcu ile her anlamda anlaşma sağlandı. Fransa’nın Lyon takımına yakınlığı ile bilinen Fransız Le Progres Gazetesi, bu transferin detaylarını ortaya çıkardı.

FENERBAHÇE 4 MİLYON EURO VERECEK

Yapılan haberlere göre 33 yaşındaki futbolcu, 9 Haziran Cuma günü İstanbul’a geleceği söyleniyor. Fransız yıldız Valbuena’nın sağlık kontrollerinin ardından geçirildikten sonra stadı ve tesisleri gezmesi beklenmekte. Gazeteye göre Sarı Lacivertli takım, tecrübeli oyuncu için Olympique Lyon’a 4 milyon Euro verecek.

BU SEZON 10 GOL ATTI

Sarı Lacivertli takımın Valbuena ile 3 senelik anlaşma imzalaması bekleniyor. Tecrübeli oyuncunun yıllık 3 milyon Euro civarında oyuncuya vermesi bekleniyor. 31 yaşındaki Fransız yıldız 43 resmi maçta 10 kez gol atma başarısı gösterdi.

Öte yandan Sarı Lacivertli takım Siyah Beyazlı takımda kiralık o0larak oynayan Aboubakar için devreye girdi. Sarı Lacivertli yöneticiler bu transfer için oyuncunun kulübü Porto ile görüşmeye hazırlanıyor.