Vestel Venus Sultanlar Ligi final serisinde Vakıfbank, Eczacıbaşı VitrA'yı 3-0 yendi ve seride durumu 3-2'ye getirerek 10. şampiyonluğunu kazandı.

Play-off final serisini 3-2 kazanan sarı-siyahlılar, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde 10. kez mutlu sona ulaşmış oldu.

İlk sette iki ekip de taktik servislerden üstünlük sağlamaya çalıştı. VakıfBank, Zhu Ting ve Sloetjes ile iyi ataklar yaparak, teknik molaya 12-10 önde girdi. Eczacıbaşı VitrA ise geriden gelerek 6 defa tabelayı eşitlese de çekişmeli geçen seti sarı-siyahlılar, 25-23 alarak 1-0 öne geçti.

İKİNCİ SETİN EN ETKİLİ İSMİ LARSON OLDU

İkinci sete VakıfBank iyi bir oyunla başladı ve attığı taktik servislerle rakibinin oyun kurmasını engelleyerek 7-1 öne geçti. Sarı-siyahlılar, Eczacıbaşı VitrA karşısında teknik molaya da 12-6 önde girdi. Turuncu-beyazlılar, Larson ile skor üreterek beraberliği sağlasa da VakıfBank, Zhu Ting'in smaçlarıyla seti 25-23 alarak skoru 2-0'a taşıdı.

Üçüncü set, karşılıklı hücumlarla 9. sayıya kadar devam etti. Teknik molayı VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA karşısında 12-11 önde tamamladı. File üstü etkinliğini ele alan sarı-siyahlılar, Zhu Ting'le skor üreterek üstünlüğünü devam ettirdi. Bu arada turuncu-beyazlılar defansta hatalar yapmasına karşın 19-19 eşitliği sağladı. VakıfBank, maçın son kısmında Zhu Ting'in sayılarıyla seti 25-20, maçı da 3-0 kazandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.