İngiliz basınına demeç veren 30 yaşındaki Bolt, emekliliğinde ne yapacağıyla ilgili ısrarlı sorulara esprili bir cevap vererek, "Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho'dan telefon açmasını bekliyorum. Sanırım transfer döneminin son gününü bekliyor." dedi.

100 metrede (9.58) ve 200 metrede (19.19) dünya rekorlarını elinde tutan Jamaikalı atlet, İngiltere'nin başkenti Londra'da 4-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'nda son kez piste çıkacak.

Şampiyonada erkekler 100 ve 4x100 metre takım yarışlarında madalya mücadelesi verecek olan Bolt, 2008 Pekin, 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları'nda 8 kez altın madalya kazandı.

Öte yandan İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United, Chelsea'nin Sırp orta sahası Nemanja Matic'i 3 seneliğine kadrosuna kattı

İngiltere Premier Lig' in köklü ekiplerinden Manchester United, Sırp futbolcu Nemanja Matic' i 3+1 seneliğine renklerine bağladı.

CHELSEA'YE TAMI TAMINA 45 MİLYON EURO BONSERVİS BEDELİ ÖDEYECEK

İngiliz temsilcisi olan Manchester United Kulübünden yapılan açıklamada, 28 yaşındaki ön libero ile 3+1 senelik mukavele imzalandığı ifade edildi. Kulüp, futbolcu için Chelsea' ye verilecek bonservis bedeli ile alakalı bir paylaşımda bulunmadı. İngiliz basını ise Manchester ekibinin, Chelsea' ye 45 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceğini öne sürdü.