Real Madrid'de forma giyen dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun adı, doğduğu yer alan Madeira adasındaki havalimanına verildi.

Havalimanı açılışında Ronaldo'ya jest olması için yapılan büst tüm dünyada alay konusu olurken kimse bu büstü yıldız futbolcuya benzetemedi.

"BİZİ GURURLANDIRIYOR"

Portekiz Cumhurbaşkanı de Sousa da yaptığı konuşmada, Ronaldo'dan övgüyle bahsederek, "Ronaldo, dünyada yabancıların ve milyonlarca Portekizlinin hayranlığını kazanmış biri.

Bireysel bakımdan dünyanın en iyi futbolcusu, takım anlamında da Portekiz'in kaptanı olarak bir mükemmellik örneği. Bu durum, bizi gururlandırmaktadır." şeklinde konuştu.

"RİSKLİ AMA CESURCA"

De Sousa, 32 yaşındaki birinin isminin havalimanına verilmesinin "riskli ama aynı zamanda cesur bir seçim" olduğunu vurgulayarak, "Bu büyük sporcu ve insan, köklerine her zaman bağlı yaşayacaktır. Madeira ve Portekiz'in ona güveni tamdır. Her zaman örnek bir kişilik olacaktır. Bu tören, bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak sıra dışı bir insan için yapılmış alışılmışın dışında bir durumdur." değerlendirmesinde bulundu.

Ronaldo, havalimanının girişine konulan büstünün açılışını da Portekiz Cumhurbaşkanı ile yaptı. Törenin ardından yıldız futbolcu ile üst düzey davetliler, burada açılan ve Portekizli futbolcunun karikatürlerinin bulunduğu sergiyi gezdi.

İşte alay konusu olan Ronaldo'nun Madeira Havaalanı'ndaki heykeli ile ilgili sosyal medyaya yansıyan en komik bakış açıları:

Kaynak: Yeni Şafak