Başkent ekibinin de ortaklarından olduğu "Beysu Evler" projesinin  tanıtımın yapıldığı organizasyonda konuşan kırmızı-siyahlı ekibin teknik  direktörü Özat, Beşiktaş'ın iyi bir ekip olduğunu belirterek, "Beşiktaş  yenilmeyecek takım değil. Eksiğimiz gediğimiz yok. Kazanmak için her şeyi  yapacağız." dedi.

Ligin en formda takımıyla deplasmanda karşılaşacaklarına dikkati çeken  Özat, "Mutlaka onların da zaafları var. Biz de bunların üzerinde çalışıyoruz.  Kazanmak için oynayacağız. Maçın sonucunu bilemeyiz ama oraya gidip yaslanıp  savunma yaparak kalenin önünden çıkmama gibi bir düşüncemiz yok. Sonuçları  istediğimiz gibi olmasa da Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında ne yaptıysak yine  göze hoş gelen bir futbol sergileyeceğiz. İyi güzel zevkli bir mücadele olacağını  düşünüyorum." diye konuştu.

Özat, matematiksel olarak kümede kalma kesinleşmeden rahatlamanın bir  anlamı olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Fazla rahatlık iyi değildir. Önümüzde 10 maç var 5'i içeride.  Alabileceğimiz kadar puan toplamak ve bulunduğumuz yerden yukarılara çıkmak  istiyoruz. Bu anlamda Beşiktaş maçı önemli. İç sahada belirgin bir gücümüz,  üstünlüğümüz var. İç saha galibiyetlerine dışarıdan da puanlar eklersek  sıralamada çok iyi olacağız. İyi oynayanın, hak edenin kazanacağı bir müsabaka  olmasını temenni ediyorum."

Cavcav: "İstanbul deplasmanı kolay değil"

Organizasyona katılan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murut Cavcav ise  ligde Beşiktaş ile zor bir karşılaşma yapacaklarını belirterek, "Liderle  oynayacağız. İstanbul deplasmanı kolay değil ama futbol bu, top yuvarlak."  değerlendirmesinde bulundu.

Kırmızı-siyahlı takım ve teknik ekipten memnun olduklarını dile  getiren Cavcav, şöyle devam etti:

"Moraller yüksek. İstanbul'dan iyi bir sonuçla dönmeyi hedefliyoruz.  Transfer çalışmalarımız da sürüyor. Yeni sezon için yabancı futbolcu  arayışlarımız devam ediyor. Gelecek ay yurt dışına gideceğim. Futbolcu  seyredeceğiz. Hocamızla konuşacağız, düşüncelerini alacağız. Bu doğrultuda  Gençlerbirliği'nin çıtasını yükseltmek için elimizden gelen gayreti  göstereceğiz."

İlhan Cavcav Parkı yapılacak

Murat Cavcav, Onursal Başkan İlhan Cavcav'ın adını taşıyacak bir park  yapılacağını söyledi.

Çayyolu'nda yapılacak İlhan Cavcav Parkı'nı senenin sonuna doğru  bitirmeyi düşündüklerini kaydeden Cavcav, parkın büyüklüğünün 16 dönüm olacağını  dile getirdi.

"Beysu Evler" projesine de değinen Cavcav, 8 yıl önce Ankara'nın güzel  bir semtinde arsa aldıklarını hatırlatarak, "Bu proje Gençlerbirliği için büyük  gelir kaynağı olacak. Yaklaşık 2 yıl sonra konutlar bitecek, sosyal tesisler,  golf sahalarımız var, güzel bir proje oluyor. Ayrıca Gençlerbirliği Spor  Kompleksi de yapılacak." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:AA