ABD'de Malatyalıların kurduğu Malatyaspor USA, flaş bir adım attı.

Önümüzdeki sezon Cosmopolitan 1. Ligi'nde oynayacak olan New York merkezli takım, Türk futbolunun efsane oyuncularından Ümit Karan'ı teknik direktörlük görevine getirdi.

Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu, konuyla alakalı açıklamalar yaptı:

Yeni bir kulüp uluşturduklarını ifade eden Mutlu, ''Basın açıklamasını 1 Temmuz'da yapmayı düşünüyorduk ancak Facebook profilimden haberi paylaşınca oldukça hızlı bir şekilde yayıldı. Bu sebeple basın toplantısını  da daha erken bir tarihte yapacağız. Malatyaspor USA, Yeni Malatyaspor'dan çok daha farklı bir kulüp olma özelliği taşıyor. ABD'de ikamet eden Malatyalı iş adamlarımız tarafından kurulan bir takım. Daha çok yeni bir takımız. Geçen yıl kurulduk, önümüzdeki sezon Cosmopolitan 1. Ligi'nde mücadele edeceğiz.'' açıklamasını yaptı.

'ÜMİT KARAN, TEREDDÜTSÜZ TEKLİFİMİZİ KABUL ETTİ''

Ümit Karan'la anlaşma zamanlarından da bahseden Mutlu, ''Ümit Karan Türkiye'nin en önemli oyuncularından, kendini kanıtlamış bir golcü. Ümit Karan tartışmasız Türkiye'nin en önemli efsanelerinden. Bizim teklifimizi de tereddütsüz kabul etti. Başarılı olacağına inancım tam.'' şeklinde konuştu.