Ufuk Sarıca: 'Türk Basketbolu Bu 2 Ülkeden İlerde'

A Milli Basketbol Takımı ve Pınar Karşıyaka'nın Koçu Ufuk Sarıca, 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri için Shane Larkin'i milli takım kadrosuna çağıracaklarını söyledi.

Ufuk Sarıca: 'Türk Basketbolu Bu 2 Ülkeden İlerde'

Ufuk Sarıca: 'Türk Basketbolu Bu 2 Ülkeden İlerde'

Ufuk Sarıca, basın mensuplarına yaptığı konuşmada, 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda ilk olarak Ankara'da 21 Şubat Cuma günü Hollanda'yla bundan sonrada rakip sahada 24 Şubat Pazartesi günü İsveç'le kozlarını paylaşacaklarını anımsattı.

Türk basketbolunun bu 2 ülkeden ilerde olduğunu söyleyen Ufuk Sarıca, "Ama bu maçlara dikkat etmemiz gerekiyor. Açılan pencerelerde bir sürü eksik oyuncunuz oluyor. Çalışma ortamınız olmuyor. Dolayısıyla bu tür maçlar zorluk derecesi yüksek maçlar. Kısa dönemde hazırlanıyorsunuz. Bu iki maçı da kazanmak istiyoruz, Türkiye Kupası'ndan sonra toparlanarak hazırlığımızı yapacağız milli takım olarak." dedi.

Shane Larkin'in Türk vatandaşlığına geçmesi

Sarıca, vatandaşlık işlemleri biten Shane Larkin'in THY Avrupa Ligi'nde son 2 senede sergilediği performansla organizasyonun en ciddi basketbolcularından biri olduğunu kesinleştirdiğini vurgulayarak, şu sözleri söyledi:

"Türk olması önemli, bizim için bir avantaj, onun için de önemli bir avantaj. Shane Larkin'i kadroya davet edeceğiz. Scottie de çok önemli bir oyuncu, onu da geçmiş dönemde Türk yapmıştık. Bu konuda karar vermek benim için zor olacak ama o dönem hangisi sağlıklıysa onu aramızda göreceğiz."


"Sürdürülebilir başarıyı gelenek haline getirmek bizim için mutluluk verici. Türkiye Kupası'nda son güne kadar sahada kalmak için mücadele edeceğiz. Çok yakın tarihte Türkiye Kupası'nı kazanmıştık, tekrar bunu gerçekleştirmek en büyük hayalimiz, en büyük hedefimiz olacak."

"İnşallah Avrupa kupasını İzmir'e getiririz"

"Burada hedefimiz finale çıkıp 2012'de elimizden kaçırdığımız o Avrupa kupasını kulüp tarihine getirmek, müzemize koymak. Kupanın en iyi 2-3 takımından birisi olduğumuz doğru ama bunun kağıt üzerinde kalmaması lazım. Bugüne kadar biz bunu sahadaki performansımıza döktük. Şimdi bunu tamamlamak lazım. 3 tane turumuz var; çeyrek final, yarı final daha sonra final. Bu üçünü kazasız geçip inşallah kupayı İzmir'e, Pınar Karşıyaka'ya getiririz."

"Karşıyaka basketbolun en büyük dinamiklerinden birisi"

"Böyle bir kahramana ihtiyaç vardı. Çünkü 1-2 takıma sıkışmış bir lig veya kupa, pek de fazla heyecan vermiyordu. Biz burayı tekrar canlandırdık."

"Önemli olan bunu koruyabilmek, bunun üzerine koyabilmek."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz