Geçtiğimiz günlerde UEFA’dan yapılan açıklamada, Galatasaray’ın Avrupa kupalarına katılmasıyla ilgili kararın 11 Mayıs’a ertelendiği açıklanmıştı.

İspanyol basınından Marca'ya bir röportaj veren UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, röportajında birçok konuya değindi. Ceferin PSG, Milan ve Galatasaray gibi Finansal Fair Play (FFP) sebebiyle ceza alması gündemde olan ekiplerle ilgili sorulan soruyu da yanıtladı.

Galatasaray, Milan ve PSG gibi inceleme altında bulunan takımlarla ilgili konuşan Ceferin, "Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu kulüpleri bağımsız bir kurum inceleyip onlarla muhatap oluyor. Bu nedenle benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Umarım üç kulüple ilgili de bir sorun yaşanmaz" ifadesini kullandı.

Öte yandan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de kendisine UEFA'daki son durumla ilgili sorulan soruyu: "Bize herhangi bir talep gelmedi, sanırım yoğunluktan 11'ine kaldı. Her hafta düzenli olarak UEFA'ya bilgileri yolluyor ve güncelleme yapıyoruz. Özellikle taraftara teşekkür ediyorum, gerek loca gerek bilet gerek store satışları olsun. Bunlar, UEFA'nın ve dünyanın gözünden kaçmıyor" şeklinde yanıtladı.

UEFA'nın Galatasaray’ın Finansal Fair-Play dosyasını 11 Mayıs'ta değerlendireceği, geçen günlerde duyurulmuştu. Bu tarihte gerçekleşecek toplantının ardından sarı kırmızılı ekibin gelecek sezon Avrupa kupalarına katılıp katılamayacağı netleşecek.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.