Türkiye 19 Yaş Altı Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 5. Grup’ta ilk maçına çıkıyor. Milliler, ilk maçında İzlanda ile kozlarını paylaşacak.

Antalya'nın ev sahipliği yapacağı ve yarın başlayacak eleme turu müsabakalrı Manavgat'ta bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde gerçekleşecek. Grupta Türkiye'nin dışında İzlanda, İngiltere ve Moldova yer alıyor.

Ay yıldızlılar, 5. Grup ilk karşılaşmasında yarın 17.00'de İzlanda’yı konuk edecek. Diğer müsabaka ise saat 12.00'de başlayacak ve İngiltere ile Moldova karşı karşıya gelecek.

Eleme turunda 52 ekip, dörderli olarak 13 gruba ayrılırken, gruplarında ilk iki sırayı elde eden takımlar elit tura yükselecek. 19 Yaş Altı Milli Takımlar sıralamasında ilk iki basamakta yer alan Portekiz ve Almanya ise eleme turu oynamadan direkt Elit Tur'da yer alacak.

Elit Tur'da ise 28 ülke dörderli olarak 7 grupta yer alacak. Gruplarını zirvede bitiren ekipler, 14-27 Temmuz 2019 tarihlerinde Ermenistan'da düzenlenecek 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etme hakkı kazanacak. Ev sahibi Ermenistan ise şampiyonaya doğrudan katılıyor.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.