Gurbetçileri organize yapan Yakup Yılmaz, ay-yıldızlı operasyonu şöyle ifade etti: “Herkes gibi ben de 10 bilet almış durumdayım. Balkan müslümanları ve Azeriler de maça ilgi göstermiş durumda. Türkiye kendisini evinde gibi hissetireceğiz”

A Milli Futbol Takımı'nın 2018 Dünya Kupası'na katılabilmesi için büyük önemi olan iki kritik maç kapımıza dayandı. Yarın Eskişehir'deki İzlanda maçının ardından son durak 9 Ekim'de Finlandiya olacak. Ancak Finlandiya'da Milliler'i tatlı bir sürpriz bekliyor. Bu ülkede yaşayan 10 bin yurttaşımız, futbolcularımızı evinde hissettirmek için tüm hazırlıkları tamamladı. Turku şehrinde 9 bin 372 seyirci kapasiteli Veritas Stadyumu'nda oynanacak maç için Türkiye'ye ayrılan N Tribünü biletleri günler öncesinden tükendi.

Ancak gurbetçiler açık ve kapalı tribün biletlerini de alarak stadı adeta feth ettiler. Operasyonun başındaki isim olan Yakup Yılmaz da 7 bin 300 üyesi bulunan 'Finlandiya Bilgilendirme Platformu' isimli gruptan yaptığı paylaşımla gurbetçileri organize etti. Yaşananları SABAH'a anlatan Yılmaz, "Ben, herkes gibi sadece 10 bilet aldım. Finlandiya'da yaşayan yurttaşlarımız ile beraber Balkan müslümanları ve Azeriler de maça ilgi gösterdi ve tüm tribünlerden bilet aldı. Görünen o ki Türkiye kendisini evinde gibi hissedecek. Stat küçük ve tezahürat üstünlüğü bizde olacak. Bize her yer Trabzon diyorduk şimdi bize her yer Türkiye diyoruz" dedi.