A Milli Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası D Grubu'ndaki 4. maçında Belçika'yı 78-65 mağlup ederek isimini Son 16 turuna yazdırmış oldu. Öte yandan A Milli Futbol takımımız ise Hırvatistan'ı Eskişehir'de 1-0 yendi. 

Türkiye - Hırvatistan maçı milli takımımızın 1-0'lık galibiyetiyle sona erdi.

A Milli Takım Basketbol takımıda Belçika'yı 78-65 mağlup etti.

EuroBasket 2017 D Grubu'nda Türkiye A Milli Basketbol Takımı, 4. maçında Belçika'yı 78-65 mağlup etti ve gruptaki 2. galibiyetini alarak isimini son 16'ya yazdırdı.

Türkiye'nin Hırvatistan galibiyeti Dünya Kupası yolunda kritik bir adım atmış oldu. Türkiye puanını 14'e çıkarmış oldu ve bu skorla zirveye de ortak olmuş oldu. Lider Hırvatistan 16 puanda kalmış durumda ve Ukrayna'yı yenen İzlanda da 16 puana yükseldi.

LUCESCU MAÇTAN SONRA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

"Çok iyi bir takım karşısında çok önemli bir galibiyet aldık. Çok akıllıca oynayarak, çok iyi organize olarak böyle bir galibiyet almış olduk. Onları çok iyi hazırladım. Birlikte çok tartıştık. Beraberce Hırvatistan'ı tartıştık ve oyuncularım söylediğim her şeyi yaptılar."

"Ukrayna'yı da yenseydik bu zaferden sonra çok daha büyük bir başarı elde edecektik. Futbolcularımı çok tebrik ediyorum. Dünya Kupası'na katılma şansımızı diri tuttular."

"Bütün takımlar Dünya Kupası'na gidebilir. İzlanda maçına çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Maç içinde özverili ve disiplinli oynayan bir takıma karşı bu galibiyet elde edildi. İzlanda maçında da buna benzer bir oyun oynamamız lazım."