Türkiye’nin 2024 Avrupa Şampiyonası Adaylık Dosyası Açıklandı!

UEFA Yönetim Kurulu tarafından 2024 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkenin belirleneceği 27 Eylül Perşembe günü yapılacak toplantısı öncesinde, seçim süreci doğrultusunda adaylık dosyaları kamuoyu ile paylaşıldı.

Türkiye’nin 2024 Avrupa Şampiyonası Adaylık Dosyası Açıklandı!

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024 Avrupa Şampiyonası’nı düzenlemek adına hazırlanan ve 26 Nisan 2018’de UEFA'ya sunduğu dosyada organizasyona dair stadyumlar, ulaşım, hukuki-mali konular ve teknik altyapı gibi 12 başlık içeren tüm detaylar bulunuyor.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye'nin 2024 Avrupa Şampiyonası dosyasında global bir adaylık vizyonu çizdiğini vurgularken, "Yeni futbolseverler kazanmak, ticari gelirleri yükseltmek ve Avrupa futbolunun sınırlarını genişletmek bizim temel hedeflerimiz. Devletimizin son dönemde futbol altyapısına yaptığı yatırımlardan dolayı göz alıcı bir turnuva düzenlemeye şimdiden hazırız." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin dışında diğer aday Almanya'nın dosyası da UEFA'nın resmi sitesinde paylaşıldı.

2024 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapma hakkı elde eden ülke, 27 Eylül 2018 Perşembe günü UEFA'nın Nyon'daki merkezinde saat 15.45'te başlayacak törende duyurulacak.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR