Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve futbolcular, güvenlik tedbirleri altında otobüsle kamp yapacakları otele hareket etti. Milli takım, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'ndaki beşinci maçında Antalya'da yaptığı maçta Finlandiya'yı 2-0 yenmişti.

Türkiye Moldova milli maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Türkiye Moldova milli maçı bu akşam saat 19:15'te başlayacak. Mücadele TV 8 kanalından canlı yayınlanacak

A Milli Takım’da 3 oyuncu kadrodan çıktı

A Milli Futbol Takımı’nda Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in izni ile kamptan ayrıldı. Bu üç futbolcu, Moldova hazırlık maçının kadrosunda yer almayacak.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

"2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde Finlandiya’yı 2-0 mağlup eden A Milli Takım’da Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in verdiği izin ile kamptan ayrıldı. Bu üç futbolcu, Moldova hazırlık maçının kadrosunda yer almayacak."

Türkiye ile bu akşam özel maçta karşılaşacak Moldova A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Igor Dobrovolski, "Müsabakada takımımdan iyi bir performans bekliyorum." dedi. Dobrovolski, milli maçın oynanacağı Yeni Eskişehir Stadı'ndaki antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk Milli Takımı'nın güçlü bir ekip olduğunu ifade eden Dobrovolski, şunları söyledi:

"Şu ana kadar istatistiksel açıdan başarılı olamadık. bu akşam akşamdan itibaren bunu değiştirmeyi planlıyoruz. Moldova futbolunu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Müsabakada takımımdan iyi bir performans bekliyorum. İyi bir sonuç için sahaya çıkacağız. Geçen hafta biz de Avusturya ile maç yaptık. Türkiye ile maçımız aynı saatte olduğu için maçı canlı takip edemedik ancak daha sonra maç analizi yaptık. Türkiye'ye karşı nasıl oynayabileceğimiz düşüncesine vardık. Türk Milli Takımı'nın son üç maçına baktığımızda rotasyon olduğunun farkındayız."

Moldova milli maça hazır

Moldova Milli Takımı, özel maçın hazırlıklarını tamamladı. Teknik direktör Dobrovolski yönetiminde ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık tutulan antrenmanda futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından pas çalışması yaptı. Antrenmanın basına kapalı bölümünde ise taktik çalışma yapıldığı öğrenildi.

'Efeler'den bilet tepkisi

Eskişehirspor'un Efeler Taraftar Grubu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Moldova arasında oynanacak olan maçın biletlerinin karaborsa satılmasına tepki gösterildi.

Açıklamayı, Efeler Grubu Lideri Muharrem Sülük, Taraftar Sorumlusu Kürşat Çelik ve Basın Sorumlusu Ali Erginer yaptı. Göztepe maçında yapılan koreografiye de dikkat çekilen açıklamada, "Bilindiği üzere Göztepe maçında yapmış olduğumuz koreografi ile Efeler olarak Türkiye'de adımızın hakim olduğunu göstermiş bulunmaktayız. Önümüzde önemli bir Türkiye-Moldova maçımız var. Bunun için biletleri karaborsa diye adlandırılan ve yüksek meblağlara satılan biletleri satanlara karşı tek yürek olarak karşılarındayız. Bundan böyle karaborsa adı altında yüksek satış yapanların yeri yoktur. Biz Eskişehirspor taraftarı olarak gönül verdiğimiz bayrağımızın sevdasını en iyi şekilde göstereceğiz" dedi.

Kaynak: AA