Toplam 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcunun yer aldığı etapta, "Turkey" ismi verilen şehir içi seyirci özel etabında sürücüler, sürüşlerini bitirdi.

Etap için Marmaris Meydanı'ndaki başlangıç noktasında buluşan dünyaca ünlü pilotlar, yerli ve yabancı seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kendilerine ayrılan alanın tamamını dolduran sporseverler, sürücüleri uzun süre ayakta alkışladı. Pilotların etapta gösterdiği performanslar büyük beğeni aldı.

Etabı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Muğla Valisi Esengül Civelek, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve şarkıcı Emel Sayın ile bölgedeki yerli ve yabancı turistler de izledi.

Seyirci özel etabı, körfez kenarında yer alan tekne ve yatlardan da ilgiyle takip edildi.

ÖZEL ETABIN KAZANANI ANDREAS MIKKELSEN

Hyundai Shell Mobis takımından Norveçli Andreas Mikkelsen, 2 kilometrelik özel etapta 2 dakika 3 saniyelik derecesiyle yarışı zirvede tamamladı.

Citroen Total Abu Dabi ekibinden İrlandalı Craig Breen'in Mikkelsen'in 2.5 saniye arkasında ikinciliğe ulaştığı etapta, liderin 2.8 saniye arkasında kalan Toyota Gazoo takımının Estonyalı pilotu Ott Tanak ise üçüncü oldu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.