Bursa'daki Süper Lig yarışlarında kulüplerin kıyasıya rekabetinde ilk gün geride bırakılırken Jak Ali Harvey ve Özkan Baltacı, Londra 2017 için baraj geçti. Ramil Guliyev ise 100 metrede 9.97'lik derecesiyle tarihi bir performans sergiledi.

Türkiye Süper Ligi'nde 2017 sezonunun final bölümü Bursa Atletizm Pisti'nde gerçekleştiriliyor. Sekiz takımın yer aldığı yarışmaların ilk gününde iki atlet Londra 2017 için baraj geçme başarısı gösterdi.

Günün ilk mücadelesi çekiç atma erkeklerde yarışan Fenerbahçe'den Özkan Baltacı, attığı 76.61'lik derecesiyle dünya barajını geride bıraktı. Bu dalda bu sezonki 78.00 metrelik derecesiyle barajı yer alan İslami Dayanışma Oyunları galibi Eşref Apak'ı geçen Özkan, böylelikle ismini Londra kadrosuna yazdırdı.

RAMİL'DEN TARİHİ SONUÇ

Süper Lig'de günün yarışı erkekler 100 metredeydi. Ramil Guliyev, 1.6 rüzgarla koşulan 100 metre mücadelesinde tarihi bir performans sergileyerek 9.97'lik bir derece tutturdu. Dünya atletizm tarihinde 10 saniyenin altına inen üçüncü beyaz atlet unvanını alan Guliyev'in arkasından ikinci olan Türkiye rekortmeni Jak Ali Harvey, 10.10'luk derecesiyle Londra barajını geride bıraktı.

Ramil Guliyev bu derecesiyle yeni bir rekor kırmış oldu.