Geçen sezondan bu yana bütün eleştirilere rağmen Tudor'un arkasında durmuş olan başkan Dursun Özbek, Hırvat teknik direktörün sözleşmesini uzatmak istediği belirtildi. Yönetim, ligde 3'te 3 yaparak taraftarın güvenini almış olan Tudor'un kontratını, Fenerbahçe'yi de yenmesi durumunda 9. haftada 2 sene daha uzatacağı bildirildi.

Öte yandan Galatasaray sezon başında kadrosuna kattığı ve çıktığı 2 maçta 3 gol atarak sezona hızlı başlayan Gomis'e sarı-kırmızılı taraftarlar sahiplendi.

IRKÇI İFADELER KULLANDI


Geçen hafta Twitter fenomeni Hakan Hepcan'ın Gomis'le alakalı attığı ırkçı ifadeler içeren tweetten sonra sosyal medya ayağa kalkmış, Hepcan'a başta Galatasaray olmak üzere taraflı-tarafsız herkes tepki göstermişti.

Sarı-kırmızılı ekip Hepcan hakkında yasal işlem başlatacağını duyurmuştu.

TARAFTARDAN MASKELİ DESTEK


Vine fenomeni olarak tanınan Hakan Hepcan, attığı tweetten dolayı özür dilese de tepklilerin ardı arkası kesilmedi. Birçok futbolcunun da açıklama yaptığı olay için Galaatsaray taraftarı da tavrını net bir şekilde ortaya koydu.
Süper Lig'in üçüncü haftasında Galatasaray'ın Sivasspor'u ağırladığı maçta yönetim Türk Telekom Stadı'ndaki koltuklara Gomis maskesi koydu.

Sarı-krımızılı taraftarlar da bu maskeleri takarak Fransız yıldız'a destek verdi.