Hırvat basın Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor’u yakından takip etmekte.. Sloboda Dalmacija gazetesinde yer alan habere göre Hırvatistan milli takımının başında 8 maçın 5’ini kaybeden Nikola Cacic için Finlandiya ve Ukrayna maçlarının son şans olduğunu ifade edildi. Hırvatistan’ın ilk 2’ye kalamaması durumunda Cacic’in görevine kesinlikle son verileceğini okuyucularıyla paylaştı. Bu durumda adaylardan birincisinin Igor Tudor olduğu gündeme getirildi. 

Öte yandan Galatasaray yönetimi, ligde başarılı bir sezon geçiren Igor Tudor'un sözleşmesini Fenerbahçe derbisinden sonra uzatıp uzatmayacağına karar verecek.

Geçen sezondan bu yana bütün eleştirilere rağmen Tudor'un arkasında durmuş olan başkan Dursun Özbek, Hırvat teknik direktörün sözleşmesini uzatmak istediği belirtildi.

Yönetim, ligde başarılı bir sezon geçiren  ve taraftarın güvenini almış olan Tudor'un kontratını, Fenerbahçe'yi de yenmesi durumunda 9. haftada 2 sene daha uzatacağı bildirildi.

Galatasaray taraftarıyla arasını düzelten Igor Tudor, hakkında çıkan dedikodulara ise henüz yanıt vermedi. Galatasaray'a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Igor Tudor, Galatasaray'da mutlu ve sarı kırmızılı takımdan ayrılmayı düşünmediği iddia edildi.