Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye milli takım kaptanı Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye yaptığı saldırıdan dolayı oyuncuyu kınadı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamada, Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye yaptığı fiziki ve sözlü saldırının kesinlikle kabul edilmez olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi.

''BİLAL MEŞE'YE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ''

Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye fiziki ve sözlü saldırısı her ne sebepten dolayı olursa olsun tarafımızca asla kabul edilemez. Bu olayın Milli takım kaptanı tarafından yapılması gerçekten çok vahim ve üzücü bir olaydır. Ülkemizde uzun yıllardan beri spor gazeteciliği mesleğini yerine getiren Bilal Meşe’ye yapılan saldırı tüm üyelerimiz tarafından şiddetle kınıyoruz. Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak tüm spor gazetecilerinin haklarını korumaya ve onları savunmaya devam edeceğiz. Değerli spor gazetecilerimizden olan Bilal Meşe’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.’’

Öte yandan A Milli takımın kaptanı olan Arda Turan gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında Milli takımı bıraktığını açıkladı. Arda Turan yapmış olduğu bu açıklama ile A Milli Takım kariyerine son vermiş oldu.