Bu sene Süper Lig’de istediği başarıyı elde edemeyen Bordo Mavili kulüp transfer çalışmalarına başladı. Önümüzdeki sezon 50.yılına denk gelen Trabzonspor şampiyonluk için kollarını sıvadı.

Bordo Mavili kulüpte ilk hedef forvete bölgesine iyi bir transfer yaparak bu alandaki açığını kapamak. Bu sezon Aytemiz Alanyaspor’da atmış olduğu 23 gol ile gol kralı olan Vagner Love için Bordo Mavili kulüp devreye girdi. Brezilyalı futbolcu Vagner Love’a 2 Milyon, kulübüne ise 3 Milyon Euro vermeyi hedefleyen Trabzonspor, bu transferleri kısa bir zamanda resmiyete dökmek istiyor.

ERSUN YANAL AÇIKLAMA YAPTI

Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal başarılı golcü oyuncu için şunları dile getirdi: ''Trabzonspor kulübüne 50. Yılında direk katkı verecek isimler lazım. Brezilyalı futbolcu Vagner Love’un kalitesini tartışmaya gerek yok. Süper Lig’i de çok iyi tanıyor. Başka oyuncular konusunda alternatiflerimizde var ama Vagner Love transferi daha az riskli olacağı için bizim için daha önemlidir'' dedi.

EMRE AKBABA BORDO MAVİLİ RENKLERE ÇOK YAKIN

Forvet bölgesinde bitirici bir isim arayan Trabzonspor Vagner Love transferi için Alanyaspor ile masaya oturmayı amaçlıyor. Teknik direktör Ersun Yanal’dan da onay alan yönetim bu transfer için çalışmalara başladı. Ayrıca Aytemiz Alanyaspor’da top oynayan bir diğer isim Emre Akbaba içinde görüşmeler yapılacak.