Bu sezon Süper Toto Süper Lig’de istediği başarıyı elde edemeyen Bordo Mavili kulüp Ligi 51 puanda 6.olarak bitirdi. Önümüzdeki sezon daha iddialı bir kadro ile şampiyon olmak isteyen Trabzonspor bu kapsamda ilk olarak takımdan gönderileceklerin listesini belirledi.

TEKNİK DİREKTÖR GİDECEK OYUNCULAR BELİRLEDİ

Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal sezon finalinden önce yönetim ile bir araya gelmiş ve kadroda önümüzdeki dönem istemediği futbolcuları belirtmişti.

Trabzonspor’da oynayan İbanez, Mustafa Aktaş, Zeki Yavru gibi oyunculara kendinize kulüp bulun diğer koşullarda size kolaylık sağlayacağız dediği ortaya çıktı. Eskişehirspor’da kiralık olarak oynayan Ramazan Övünç’e de aynı çağrıda bulunulduğu öğrenildi.

Diğer yandan Bordo Mavili kulüp transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Bu sene Aytemiz Alanyaspor'da gol kralı olan Vagner Love ile Bordo Mavili takım yakından ilgileniyor. Brezilyalı futbolcu Vagner Love yapmış olduğu açıklamada kulübünde mutlu olduğu ancak kulübü ile birinin anlaşması halinde başka bir takımda oynayabileceğini söylemişti. Bu sözlerden sonra Bordo Mavili takım Vagner Love transferi üzerine yaptığı çalışmaları hızlandırdı.