Adı Sarı Kırmızılı takım ile Trabzon ile anılan Milanlı oyuncu Juraj Kucka kendini Bordo Mavili renklere bağlamaya hazırlıyor.

KUCKA’NIN İMZAYA GELMESİ BEKLENİYOR

Bordo Mavili takım, merkez orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak adına herkesten bir adım öne geçti. Bordo Mavili takım, Slovak oyuncu ile sonunda anlaşmaya vardı. Trabzonspor, 30 yaşındaki yıldız oyuncuyu seneliğine kiralamak için futbolcunun İtalyan kulübü Milan'a da teklifi yaptı. Slovak oyuncu için Milanlı yöneticilerinin yarına kadar kesin bir karar vererek Karadeniz ekibine bildirmesi bekleniyor.

Eğer Milan onay verirse Trabzonspor, Kucka'yı İstanbul'a getirerek sağlık kontrolünden geçirecek. Bu işlemlerden sonra Kucka Bordo Mavili takıma imza atması bekleniyor.

30 Haziran 2019 yılına kadar İtalyan ekibi ile sözleşmesi olan Slovak futbolcu bu sezon çıkmış olduğu 33 karşılaşmada 4 gol 2 asist yapma başarısı gösterdi.

Diğer yandan Bordo Mavili kulüp 50.yıl kurulum döneminde şampiyon olmak istiyor. Bu kapsamda transfer çalışmalarını yürüten Fırtına, Eskişehir'de oynayan Kamil Ahmet Çörekçi ve Celta Vigo'da oynayan Theo Bongonda ile kesin olarak anlaşma sağladı. Bu oyuncuların imza atması an meselesi.