Konuyla ilgili Daily Sports'a röportaj veren Onazi, sözleşmesini fesih etmesine nedeni olarak Trabzonspor'un mali yükümlülükleri yerine getirmemesini gösterdi.

''3 AYDIR MAAŞ ALMIYORUM''

Onazi Trabzonspor'un maaşları ödememeyi bir alışkanlık haline getirdiğini ve 3 aydır maaşını alamadığını ifade etti.

Konuyla ilgili FIFA'ya gitmeye hazırlanan Nijeryalı oyuncunun, borçlarını ödemesi için bordo mavili yönetime ültimatom verdiği kaydedildi.

Onazi'nin, Temmuz'un ilk haftasının sonuna kadar yönetime süre verdiği, maaşlarının ödenmesi halinde FIFA'ya gitmeyeceği vurgulandı.

VİSCA'YA TRABZON KANCASI

İsmi uzun zamandır Trabzonspor'un gündeminde olan Visca için Bordo Mavili takım, Yusuf Erdoğan, Zeki Yavru ve artı olarak para teklifi yapmıştı. Daha sonra Zeki'nin yerine takas için Aytaç Kara'nın adı pazarlıkta gündeme gelmişti. İki takımında prensipte anlaştığı ve bayram sonrası imzaların atılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

ÖNEMLİ OLAN KULÜBÜN MENFAATİ

İstanbul ekibi Başakşehir'in Başkanı Göksel Gümüşdağ gerçekleştirdiği açıklşamda şu ifadelerde bulunmuştu: Visca'ya Türkiye iç ve dışından bir teklif gelemedi. 2021 yılına kadar bizim ile sözleşmesi var ve bizim oyuncumuz.

Başakşeir'in teknik direktörü Abdullah Avcı ise açıklamasında: Kulübün menfaatleri herşeyden önemli. Benim gidecek oyuncuların yerine yedeklemelerim var diyerek Visca'nın gidebileceğini kastetmişti.

Edin Visca geçen sezon Başakşehir forması ile çıkmış olduğu 43 maçta 10 gol 10 asist yapma başarısı gösterdi.