Trabzonspor'un 3-0 kazandığı Antalyaspor mücadelesinden hemen sonra başkan Muharrem Usta teknik direktör konusuyla ilgili sorulara sürpriz bir yanıt vermiş, “Ersun Yanal ile temas halindeyiz. Görüşüyoruz, görüşeceğiz” demişti.

İlk kez bu kadar somut bir açıklama yapan Usta'nın mesajının altında yatan gerçeklere Fanatik ulaştı. Buna göre Usta, Ersun Yanal ile temas kurdu ve deneyimli hocaya geri çeviremeyeceği şartlar sundu.

İkna eden şartlar...

O şartların en önemlileri, kurumsal yapının korunacağı, hem ekonomik hem psikolojik açıdan rahat bir çalışma ortamının sağlanacağı şeklindeydi. Ayrıca Muharrem Usta'nın yeni teknik direktörü olarak düşündüğü Ersun Yanal'a kendi yönetiminin görev süresini kapsayan, 3 yıllık bir sözleşme teklif etmesi de Bordo-Mavililer'in 1 numaralı hoca adayının iknasında rol oynadı.

Şampiyonluk için...

Yakından tanıdığı bir futbolcu topluluğu ile çalışacak olan Ersun Yanal'a, özellikle şampiyonluk sözü verilen gelecek sezon için ciddi bir transfer bütçesinin de garantisi sunuldu. Tüm bu tabloyu düşünmek için kısa bir süre talep eden Yanal'ın gelecek hafta ortasında başkana yanıtını vereceği belirtildi. Ancak yönetime ve Yanal'a yakın kaynaklar, Trabzonspor'un ikinci yarı hazırlıklarına Ersun Yanal ile gideceği yönünde hemfikir.