Trabzonspor teknik direktörlük için her konuda anlaştığı Rıza Çalımbay için KAP'a açıklama yaptı. Sezon sonuna kadar sözleşme imzalandığı açıklayan Trabzonspor'un KAP'A yaptığı açıklama şu şekilde:

"Şirketimiz ile Sayın Rıza Çalımbay arasında, profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlüğü konusunda, 2017/2018 futbol sezonu sonuna kadar anlaşma sağlanmıştır"

NELER OLMUŞTU?

Trabzonspor'da 6-1'lik TM Akhisarspor yenilgisi sonrasında Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollar ayrıldı.

Süper Lig'in 8. haftasında sahasında Teleset Mobilya Akhisarspor karşısında alınan 6-1'lik yenilginin ardından, bordo-mavili kulübün Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı aldığı öğrenildi. Trabzonspor yönetiminin aldığı bu kararı yapılacak resmi açıklamanın ardından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sözleşmesinde tazminat maddesi bulunmadığı ancak sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan tecrübeli teknik adamın sezon sonuna kadar alacağı rakam konusunda görüşme yapılacağı öğrenildi.

İşte Trabzonspor'un KAP'a yaptığı açıklama;

'Şirketimiz ile Teknik Direktör Kazım Ersun Yanalarasındaki sözleşme, son günlerde yaşanan gelişmeler dolayısıyla, görülen lüzum üzerine, sözleşmenin ilgili maddeleri kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda feshedilmiştir.'

Trabzonsporlu taraftarlar 50. yıl kutlamaları kapsamında Sütlüce'de bir araya geldi. Binlerce bordo mavili taraftarın meşaleler yakarak görsel şov yaptığı ogranizasyonu hem karadan böyle görüntülendi.

Trabzonsporlu yöneticiler ve taraftarlar 50.sene kutlamaları çerçevesinde Sütlüce'de bir araya geldi. Binlerce bordo mavili taraftarın meşaleler yakarak görsel şov yaptığı ogranizasyonu hem havadan hem karadan böyle görüntülendi.

Trabzonspor 50.yılında şampiyon olamaması durumunda Trabzon Başkanı Muharrem Usta'nın görevde durması imkansız gibi gözüküyor.