Trabzonspor Kulübü, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında kalleş terör örgütü mensuplarıyla gerçekleştirilen sıcak temasta şehit olan güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşımız için taziye mesajı yayınladı.

Trabzonspor Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Maçka'daki kalleş saldırıda şehit olan Başçavuş Ferhat Gedik'e ve Eren Bülbül'e Allah'tan rahmet diliyoruz. Eren Bülbül daha 15 yaşındaydı." ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray Kulübü ise Trabzon'un Maçka ilçesi çevresinde bölücü terör örgütü köpekleriyle sağlanan sıcak temasta şehit düşen sivil 15 yaşındaki Eren Bülbül için taziye mesajı yayınladı.

Trabzonspor Kulübü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Eren'i daha 15'inde bizden ayıran teröre lanet olsun; başımız sağ olsun." ifadelerine yer verildi.

NELER OLMUŞTU ?

Pkklı hainlerle çıkan çatışmada yaralanan Eren Bülbül kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. PKK'lı alçakların girdikleri evden erzak çalarken görüp hemen askerlere haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lı alçakların girdiği evi göstermek için askerlerle gelirken çıkan çatışmada terörist kurşunlarına hedef oldu.

DÜN HAİN SALDIRIDAN SONRA TRABZON VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Maçka ilçemiz kırsalında yapılan istihbarat çalışmaları sonucu 9 Ağustos tarihinde başlatılan operasyon sırasında, 11 Ağustos tarihinde, bugün saat 15.00'te bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlanmış olup operasyonel faaliyet devam etmektedir.