Trabzonspor Erkek Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, bordo-mavili takımın 2017-2018 sezonunda Erkekler Avrupa Kupası' nda yer alması kararından vazgeçildiğini ifade ederek Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliğine (FIBA) tepki gösterdi.

Başkan Hopikoğlu, AA muhabirine verdiği beyanda, FIBA' nın, Avrupa Kupası' nda yer alması adına daha önce Trabzonspor Medical Park' a davet yazısı gönderdiğini, kulüp olarak buna olumlu cevap vererek katılım payını ödediklerini vurgulayarak itiraz etti.

YAKIŞMAYAN BİR DAVRANIŞTA BULUNULDU

FIBA' nın, yeni bir karar ile, katılımın fazla olduğu sebebi ile Trabzonspor Medical Park' ı turnuvaya alamayacağını bildirdiğini ifade eden Hopikoğlu, "FIBA' nın Trabzonspor' u önce turnuvaya davet edip daha sonra yoğunluğu bahane ederek daveti iptal etmesi yakışık bir davranış değil. Avrupa Challenge Kupası' nda final oynamış bir takıma böyle bir davranış yapılmamalıydı." dediği öğrenildi.

Hopikoğlu, kararın değiştirilmesi için FIBA'ya gereken başvuruyu yaptıklarını aktararak, "Biz Avrupa Kupası'nda mücadele edeceğimizi duyurduk. Trabzonspor gibi büyük bir camianın prestijiyle oynanmasına asla müsaade etmeyiz. FIBA'nın yanlış kararından vazgeçip bizi turnuvaya alacağı kanaatindeyim." diye konuştu.