Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarını hızlandıran Trabzonspor, Theo Bongonda ile anlaşmaya vardı. 21 yaşındaki genç futbolcu bugün İstanbul’a gelerek Bordo Mavili yöneticiler ile anlaşma sağlayacak.  Bordo Mavili Takımın Başkanı Muharrem Usta’nın transferin son detaylarını oyuncu ve menajeri ile görüşeceği bildirildi.

2 MİLYON EURO VERİLDİ

Bordo Mavili takımın, İspanya La Liga’da Celta Vigo takımında oynayan genç oyuncuya yaklaşık olarak 2 milyon Euro´luk bir transfer ücreti verdiği bilgisi alındı. Tarafların bugün yapacağı görüşmeden sonra bu transferin kesin olarak bitirilmesi beklenmekte.  La Liga’da Celta Vigo forması giyen Bongonda bu sezon çıkmış olduğu 42 karşılaşmada 2 bin 877 dakika oyunda kaldı. Bongonda bu süre zarfı içerisinde 2 gol, 4 asistlik bir performans ortaya koydu.

Diğer yandan Bordo Mavili takımın yönetimin yeni sezona 25 kişilik futbolcu kadrosu ile başlamayı düşünüyor. Kadroda bulunan oyuncuların bir kısmını kiralık olarak göndermeyi hedefleyen Trabzonspor böylece takım içinde kalabalıklığı önlemeye çalışacak. Ayrıca Bordo Mavili kulüp 50. yıldönü sebebiyle önümüzdeki dönem Süper Lig'de şampiyon olamk istiyor. Bu yüzden dolayı yönetim güüçlü bir kadro kurmayı amaçlıyor.