Geçen senenin ikinci yarısında yapmış olduğu çıkışla taraftarları büyük bir heyecana sokan Trabzonspor, transfer çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Kamil Ahmet Çörekçi ve Bongonda'yı kadrosuna katan Trabzonspor, Inter'in Şilili yıldızı Gary Medel transfer listesine aldı. Bordo Mavili takım bu transferde de sona doğru çok yaklaştı.  

İTALYAN BASININDAN BOMBA İDDİA

İtalyan basınının Trabzonspor ile ilgili yer verdiği habere göre; Bordo Mavili kulübün Gary Medel için İtalyan devi Inter'e gerçekleştirdiği 5 milyon Euro'luk teklif, İnter kulübü tarafından kabul edildi. Şilili genç yıldız ile görüşmelere başlayan Bordo Mavili ekip ise oyuncuya senelik 2,5 milyon Euro önerdiği ortaya çıktı . Boca Juniors takımı ile de görüşen ve şu an milli takımla birlikte Konfederasyon Kupası'nda olan Gary Medel'in, gelecek Cuma gününe kadar karar verip bir başka takıma transfer olacağı açıklandı. Ayrıca haberde bu oyuncun Trabzonspor'a geleceği yüksek oranda kanıtlandığı bilgisi verildi. 

Diğer yandan Bordo Mavili takım transfer çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ersun Yanal'ın ekibi önümüzdeki hafta Medel'den sonra bir başka oyuncuyu da renklerine bağlayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.