Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı bu kararın ardından henüz Beşiktaş cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. TFF’nin Ülker Stadı’nda oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden oynanmasına karar vermesi sonrası gözler futbolculara çevrildi. Bugün gerçekleşecek Beşiktaş antrenmanı öncesi basın mensupları bu konu üzerine futbolculara sorular yöneltirken, oyuncuların yorum yapmaması dikkatlerden kaçmadı.

Antrenman öncesinde siyah beyazlı taraftarlar, futbolculara büyük ilgi gösterirken, tesis girişinde taraftarlara imza veren Beşiktaş’ın orta saha oyuncusu Tolgay Arslan, TFF’nin derbiye ilişkin aldığı karar hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Gazetecilerin, karara ilişkin yönelttiği sorulara, siyah beyazlı oyunculardan Mustafa Pektemek ve Oğuzhan Özyakup yanıt vermezken, Tolgay Arslan ise, "Konuşursam bana da ceza gelir" şeklinde yanıt verdi.

Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup ve Tolgay Arslan Beşiktaşlı taraftarlara imza verip hatıra fotoğrafı çektirirken, basın mensuplarının TFF’nin aldığı derbi kararına ilişkin sorular yönelttiği Tolgay Arslan, kararla ilgili değerlendirme yapmak istemedi. Alınan kararla ilgili düşünceleri sorulan yetenekli orta saha, "Ben konuşursam şimdi bana da ceza verirler" ifadelerini kullandı.


Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.