Tokyo Olimpiyatları İçin İptal Açıklaması!

Dünyanın saran coronavirüs sebebiyle 2021 yılına alınan Tokyo Olimpiyatları için bir defa daha iptal açıklaması yapıldı. Thomas Bach: "23 Temmuz 2021'de bakacağız, dünya ne durumda, ona göre kesin bir karar vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Tokyo Olimpiyatları İçin İptal Açıklaması!

Tokyo Olimpiyatları İçin İptal Açıklaması!

Yeni tip coronavirüs sebebiyle 2020 senesinde yapılması beklenen Tokyo Olimpiyatları'nın 2021'e alınması olayı gündemde kalmaya devam ediyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, 2021 yılında erteleme konusunun gündem olmayacağını belirtti.

BBC'ye açıklamalarda bulunan Bach, ileri bir tarihe almak yerine artık iptal kararının çıkacağını vurgulayarak, "Yeni bir erteleme olamaz, bunun yerine anca iptal olabilir. Her yıl tüm büyük federasyonlarının yer aldığı bir dünya programını değiştiremezsiniz. Her zaman sürekli 3 bin ila 5 bin arasında personel çalıştıramazsınız. Sporcuları sürekli belirsizlikte bırakamazsınız. Şu anda birçok alternatif çalışma göz önünde tutuluyor; sporcuları karantinada tutup organizasyonu öyle yapalım gibi. Birçok farklı opsiyon var önümüzde, karar vermek kolay değil. 23 Temmuz 2021'de bakacağız, dünya ne durumda, ona göre kesin bir karar vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR