Tiago Pinto: 'Fenerbahçe'ye Karşı Daha Motive Olacağız...'

BtcTurk Yeni Malatyaspor'u rakip sahada mağlup ederek 14 karşılaşma sonra galip gelen MKE Ankaragücü'nün defans futbolcusu Pinto, Süper Lig'in 22. hafta maçlarında 15 Şubat Cumartesi günü Fenerbahçe ile Ankara'da yapacakları maç öncesi basın mensuplarına açıklama yaptı.

Tiago Pinto: 'Fenerbahçe'ye Karşı Daha Motive Olacağız...'

Tiago Pinto: 'Fenerbahçe'ye Karşı Daha Motive Olacağız...'

Pinto, BtcTurk Yeni Malatyaspor karşısında çok ciddi bir zafer elde ettiklerini vurgulayarak, "Bu hafta da kazanmak zorundayız." dedi.

Teknik adam değişikliği ve çok sayıda yeni oyuncunun ekibe gelmesi ile alakalı Pinto, "Yeni gelen arkadaşlar kalitemizi artıracak, bize daha çok güven verecektir. Zaten Yeni Malatyaspor maçıyla güvenimizi kazandığımızı düşünüyorum. Bundan sonrası bizim için daha iyi olacaktır. Arkadaşlarımızın da katılımıyla artık daha fazla seçeneğimiz var. Daha önce kısıtlı bir kadromuz vardı. Şimdi alternatifli, kaliteli bir kadromuz mevcut. Yeni hocamız da geldi." yorumunu yaptı.

Süper Lig'de 17 puanla 16. sırada bulunan başkent takımının 32 yaşındaki futbolcusu, şu sözleri söyledi:

"İnşallah Fenerbahçe maçıyla kazanmaya devam ederiz. Her maça motive olarak çıkıyoruz ama sonuçta Fenerbahçe büyük bir takım. Bu maça daha da iyi motive olacağımızı düşünüyorum. Bizim için önemli bir karşılaşma. Rakip Fenerbahçe ya da başkası olmuş hiç önemli değil. Her maç bizim için final. Sahada her zaman üç puan için olacağız."

"Ligde kalacağımıza inanıyorum"

Kümede kalma amacına yönelik inançlı konuşan Pinto, "En baştan beri ligde kalacağımıza inanıyorum, yeni inanmaya başlamadım. Bu takım ligde kalacak." ifadelerini kullandı.

Destekleri için seyircilere teşekkür eden Pinto, "Bizi her zaman destekliyorlar. Sadece büyük maçlarda değil, her zaman yanımızdalar. Kendilerinin varlığını hep hissediyoruz. Taraftarımız bizim için büyük bir güç, motivasyon kaynağı. Onlar yanımızda olduğu sürece biz de elimizden geleni yapmaya çalışacağız." sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz