Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Kritik Açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir, maaş kesintileri ve gündemdeki kritik konularla alakalı açıklama yaptı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Kritik Açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Kritik Açıklama

Türk Futbolunun askıya alınmasıyla beraber gerçekleşen ekonomik ve idari problemleri çözmek için çalışmalara başlayan Özdemir, takımların bu olaylardaki yaklaşımlarına ise dahil olmayacaklarını belirtti.

Gündemdeki 3 önemli başlığın kendisine sorduğunda alınan cevaplar gayet net oldu. Öncelikle birçok ülkede, federasyonlarla eş zamanlı bir şekilde yapılan futbolcularla maaş indirimi hakkında konuşan Özdemir şu ifadeleri kullandı: “Her kulüp ücret konusunda kendi çözümünü üretecek. Kulüpler hangi futbolcuyla, hangi şartlarda anlaşmış, hangi sözleşmeleri yapmış ben bilmem ki. Her kulübün maddi durumu ve şartları farklı. Onlar kendisi değerlendirecek.”

OTURUP YENİDEN KONUŞACAĞIZ

Özdemir’e bankalarla ve takımlar arasında gerçekleşen anlaşmalar hususunda yeni bir çalışmaları olup olmayacağı sorusuna da “O konu da kulüpleri ilgilendiren bir durum. Her kulüp kendi mali şartlarına göre bankalarla yeniden durum değerlendirmesi yapabilir” açıklamasını yaptı. Bir başka önemli konu da Finansal Fair Play sözleşmesiydi. UEFA’nın bu olaydaki esnek tavrından sonra TFF’nin de bir istisnai olay senaryosu yazıp yazmayacağını hakkında da Nihat Özdemir şu cevabı verdi: “Finansal Fair Play bize ait bir durum. Liglerin başlamasından sonra Milli Finansal Fair Play sistemini, kriterlerini zamanlama yönünden ve şartlar yönünden oturup yeniden konuşacağız.”

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR