TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Makedonya maçı sonrası takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan’ın kadro dışı bırakılması ve sonrasında oyucunun takıma veda etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

VİDEO HAKEM SİSTEMİ TEST EDİLDİ

Video Yardımcı Hakem sistemi ilk kez ülkemizde test edildi. Başakşehir Stadı’nda altyapı takımlarının yapmış olduğu maçı izleyen Yıldırım Demirören burada gazetecilerin sorduğu soruları cevaplandırdı.

''GEREKEN YANITLARI VAKTİ GELİNCE VERECEĞİZ''

Basın mensuplarının Yıldırım Demirören’e sorduğu Arda Turan’ın A Milli Takımı bırakması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sorusuna Yıldırım Demirören şu şekilde cevap verdi: ''A Milli takımımızın çok önemli bir maçı var. Biz bu maçtan önce bu konuları ve polemikleri kesinlikle konuşmak istemiyoruz. Futbolcumuzu kastetmiyorum. Biz gereken yanıtları vakit gelince vereceğiz. Şimdi Milli takımı düşünerek Pazar günü oynayacağımız maçı bekliyoruz'' dedi.

Öte yandan Arda Turan' bir şokta İspanya'da oynamış olduğu kulüp Barcelona'dan geldi. Katalanların yeni teknik direktörü Ernesto Valverde Arda Turan'ı önümüzdeki sezon takımda düşünmüyor. Yıldız futbolcu Arda ile ilgilenen Arsenal'inde bu transferden vazgeçtiği bilgisi verildi.