Fatih Terim'in ani bir karar ile Milli takımı bırakması spor basınında şok etkisi yaratmış durumda.

KARŞILIK OLARAK ANLAŞILDI

Yıldırım Demirören ile Federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya gelen Fatih Terim görevinden istifa ettiğini duyurdu.

TAZMİNAT ÖDENMEYECEK

TFF, sene de 3.5 milyon euro (12 milyon TL) ücret alan Fatih Terim'le karşılıklı olarak anlaşmanın fesh edildiği duyuruldu. Federasyon Fatih Terim'e herhangi bir tazminat ödemeyecek.

Bilindiği gibi Fatih Terim EURO 2016'dan sonra en fazla maaş alan milli takım teknik direktörü olarak biliniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi. Fatih Terim'in federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığı öğrenildi.

Konuyla alakalı Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir açıklama geldi.

TFF'den açıklama:

Uzun zamandır kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan bir takım futbol haricinde hususlar, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu idaresini yıpratma hedefi taşıyan bir duruma gelmiştir.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki bölümünde yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmişlerdir.

Gerek Türkiye'de gerek dünyada başarıları ile kendinden söz ettirmiş ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz.