'TFF 1. Lig Gerçekten Çok Zor'

Ligde sezonun 21. haftası tamamlanırken, Altınordu ve Keçiörengücü dışındaki 16 takım teknik direktör değişikliğine gitti.

'TFF 1. Lig Gerçekten Çok Zor'

'TFF 1. Lig Gerçekten Çok Zor'

Ligde yalnızca Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ile Keçiörengücü Teknik Adamı Serkan Özbalta, görevlerini sezonun başından beri devam ettiriyor.

Altınordu'nun başında 8. sezonunu tamamlayan teknik adam Hüseyin Eroğlu, AA çalışanın verdiği röportajda, istikrar kelimesinin Türk futbolunda çok olmadığını fakat kendilerinin uzun zamandır bu kavrama aşina olduklarını aktardı.

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'la uzun zamandır çalıştıklarını söyleyen Hüseyin Eroğlu, şu sözleri söyledi:

"İstikrar tabii ki çok önemli. 13 yılı aşkın bir çalışma düzenimiz var. Altınordu'da 8. sezonumuz. İstikrar önemli ama gelişim, çalışma, uyum, kendini geliştirme de önemli. TFF 1. Lig gerçekten çok zor bir kulvar. Bu ligde genç isimlerle oynamak, onlara şans vermek, yarışmacı kimliği ortaya çıkarmak önemli. Geçtiğimiz senelerde ligde play-off'u çok ufak farklarla kaçırmamız başarısızlık olarak görülse de biz aslında çok başarılıyız. Gerçekten genç bir yaş ortalamasıyla oynuyoruz."

Eroğlu, sergiledikleri performans sebebiyle kamuoyundan güzel eleştiriler geldiğini belirterek, "Teknik direktör olarak kendimi nasıl geliştirebilirim, takımımı nasıl en iyi seviyeye taşıyabilirim diye çalışıyorum. Tabii ki istikrar bizi güçlü kılıyor. Ancak futbolda her an her şey değişebiliyor. Biz her güne yeni bir başlangıç olarak bakıyor, çok güzel şekilde çalışıyoruz." dedi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz