Sarı Kırmızılı takımın sağ bek adayları içinde olan Ajax'ın genç oyuncusu Tete konusunda sıcak bir gelişme ortaya çıktı. Futbolcunun menajerliğini yapmakta olan Mino Raiola'nın transfer görüşmesi adına İstanbul'a geleceği iddia edildi.

TETE’NİN MENAJERİ İLE GÖRÜŞME YAPILACAK

İtalyan basınında ortaya çıkan habere göre, Tete için kısa bir zaman önce İtalyan kulübü Inter ile görüşme gerçekleştiren ancak anlaşmaya varamayan Raiola bu kez Sarı Kırmızılı yetkililer ile bir buluşma yapacak. Raiola bu buluşmada genç oyuncunun transfer şarlarını Galatasaray’a bildirecek.
Önümüzdeki sezon Hollanda ekibi Ajax'tan kesin olarak ayrılmak isteyen Tete için kulübü 3 milyon Euro bonservis bedeli istiyor. Bu bonservis bedelini veren takımın transferi yapabileceği belirtiliyor.

21 KARŞILAŞMADA GÖREV ALDI

Ajax ile sözleşmesi önümüzdeki sene sona erecek olan 21 yaşındaki sağ bek oyuncusu takımı ile çıkmış olduğu 23 lig maçında 3 gol 2 asist yapma başarısı gösterdi.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesini uzatmayarak oyuncu ile yolları kesin olarak ayırdı. Sağ bek mevkisi için kesin olarak transfer yapacak Aslan'ın Tete'yi alıp alamayacağı önümüzdeki hafta içinde belli olacak.